Prawo upadłościowe

image006

Upadłość konsumencka

Kancelaria w ramach upadłości konsumenckiej oferuje profesjonalną pomoc prawną w zakresie:

  • analizy sytuacji finansowej osoby zadłużonej i spełnienie przesłanek do ogłoszenia upadłości przez sąd,
  • sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wraz ze skompletowaniem wymaganych załączników,
  • reprezentacją fachowego pełnomocnika,
  • przygotowaniem pism procesowych w toku postępowania upadłościowego,
  • wsparciem upadłego w relacjach z syndykiem, sędzią komisarzem na każdym etapie postępowania.

Kancelaria oferuje opracowanie strategii i podjęcie działań, mających na celu doprowadzenie do korzystnych uregulowań zobowiązań upadłego.

Gliwice, Wrocław to obsługiwane przez nas rejony, jednak z zaangażowaniem i profesjonalizmem wspieramy klientów z całego Śląska. Upadłość konsumencka dla wielu z nich okazała się szansą na nowy start i rozpoczęcie życia bez długów. Poznaj swoje prawa, złóż wniosek z pomocą prawnika, pozbądź się uciążliwych kredytów i wierzycieli, zacznij od nowa. Umów się na konsultację z prawa upadłościowego, a doświadczony adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest terminem zarezerwowanym dla osób prywatnych, które są niewypłacalne. W sytuacji, gdy długi przerastają Twoje możliwości, nie regulujesz rat, nie płacisz rachunków od minimum 3 miesięcy, możesz wystąpić na drogę sądową. Prawo upadłościowe przewiduje możliwość umorzenia całości lub części długów albo znalezienie innego sposobu na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Przy wsparciu naszej kancelarii masz szansę na możliwie bezstresowe przejście całego procesu – nawet w sytuacji, gdy do upadłości konsumenckiej doszło w wyniku rażących błędów czy zaniedbań.

Kiedy zgłosić upadłość konsumencką?

Decyzja o zgłoszeniu upadłości konsumenckiej nie jest łatwa, ale czasem to jedyna lub najlepsza opcja wyjścia z tarapatów finansowych. Jeśli nie wiesz, czy możesz skorzystać z prawa upadłościowego, skonsultuj się z prawnikiem. Dotyczy to wszystkich sytuacji, w których stajesz się niewypłacalny z powodu np. choroby, utraty pracy, ale też niefrasobliwego zarządzania swoim majątkiem. Gwarantujemy pomoc zarówno na etapie analizowania Twojego stanu finansowego, jak również przy składaniu stosownego wniosku do sądu wraz z argumentacją.

Wsparcie prawnicze udzielane przez pracowników kancelarii z Gliwic i Wrocławia wyspecjalizowanej w upadłości konsumenckiej, da Ci poczucie bezpieczeństwa. Wyjaśnimy, kto i na jakich zasadach może skorzystać z aktualnie obowiązujących przepisów prawa upadłościowego i naprawczego, jakie konsekwencje się z tym wiążą. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Upadłość konsumencka – korzyści

Co daje zgłoszenie upadłości konsumenckiej, kiedy wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony przez sąd? Przede wszystkim to dla Ciebie nowy start i szansa na rozpoczęcie życia bez długów i wierzycieli. Przyjęcie ustalonej i wynegocjowanej procedury restrukturyzacyjnej daje spokój oraz poczucie bezpieczeństwa, dlatego jeśli właśnie tego potrzebujesz w swoim życiu, zgłoś się do kancelarii adwokackiej ze Śląska specjalizującej się w upadłości konsumenckiej.

W spawie upadłości konsumenckiej zapraszamy do kontaktu:

tel: 664 002 412

witamy w naszej kancelarii

Skontaktuj się z nami

GODZINY PRACY KANCELARII

Poniedziałek od 8:00 do 17:00
Wtorek od 8:00 do 17:00
Środa od 8:00 do 17:00
Czwartek od 8:00 do 17:00
Piątek od 8:00 do 13:00