Prawo karne

Sprawy karne – specyfika postępowań

Prawo karne dzieli się na prawo karne materialne, prawo karne procesowe oraz prawo karne wykonawcze. Prawo karne materialne to zespół przepisów normujących kwestie odpowiedzialności karnej za czyny zabronione pod groźbą kary. Prawo karne procesowe to zespół norm będących formalną realizacją prawa karnego materialnego. Zaś prawo karne wykonawcze to zespół norm kształtujących wykonywanie orzeczeń zapadłych w postępowaniach.

Sprawy karne są rozpoznawane przez sądy powszechne (wydział karny) lub sądy wojskowe. Sądom wojskowym podlegają sprawy karne o przestępstwa i przestępstwa skarbowe popełniane przez żołnierzy pozostających w czynnej służbie wojskowej oraz pracowników wojska. Samo postępowanie karne toczy się na etapie postępowania przygotowawczego i postępowania przed sądem. Prowadzenie postępowania przygotowawczego leży w gestii Policji lub prokuratora.

Sprawy karne – Adwokat Gliwice

Klientów z terenu miasta Gliwice oraz miast ościennych poszukujących adwokata gotowego podjąć się obrony osoby podejrzanej lub oskarżonego oraz jego reprezentacji w postępowaniu wykonawczym zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Adwokaci Dąbrowscy Gliwice.

Nasza Kancelaria oferuje pomoc prawną w zakresie:

  1. obrony osoby podejrzanej w postępowaniu przygotowawczym,
  2. obrony oskarżonego na etapie sądowym we wszystkich instancjach,
  3. reprezentacji skazanego w postępowaniu wykonawczym (odroczenie wykonania kary, zawieszenie wykonania kary, przerwa w wykonaniu kary pozbawienia wolności, wykonanie kary w systemie dozoru elektronicznego).,
  4. reprezentacji pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym oraz sądowym jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

W swojej pracy kierujemy się jak najlepszym interesem Klienta. Działamy rzetelnie i z poszanowaniem obowiązującego prawa. Posiadamy bogate doświadczenie w obronie Klientów oraz reprezentacji osób skazanych w postępowaniach wykonawczych. Obok kompleksowej obsługi prawnej spraw karnych zapewniamy również fachowe i obiektywne doradztwo. Zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego.

Wybierz artykuł, aby dowiedzieć się więcej

witamy w naszej kancelarii

Skontaktuj się z nami

GODZINY PRACY KANCELARII

Poniedziałek od 8:00 do 17:00
Wtorek od 8:00 do 17:00
Środa od 8:00 do 17:00
Czwartek od 8:00 do 17:00
Piątek od 8:00 do 13:00