Prawo gospodarcze
obsługa prawna firm

prawo-gospodarcze

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm od lat jest jedną z naszych specjalności. Zależnie od potrzeb i oczekiwań klienta w ramach świadczonych usług możemy zaoferować doraźną pomoc prawną lub stałą opiekę. W ramach stałej obsługi prawnej firm nasi adwokacji czuwają nad prawidłowością podejmowanych przez firmę działań i świadczą stałe usługi doradcze.

Gliwice, Wrocław – komu zlecić obsługę prawną firmy?

Kancelaria Adwokaci Dąbrowscy Gliwice i Wrocław oferuje pomoc prawną dla przedsiębiorców i spółek prawa handlowego w zakresie:

  1. reprezentacji przed sądami w sporach gospodarczych,
  2. w prowadzeniu bieżącej działalności.

Obsługa prawna firm – zakres działań

Bieżąca obsługa prawna firm polega na udzielaniu porad z zakresu prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy, prawa własności przemysłowej itp., redagowaniu i opiniowaniu umów, uczestnictwie w negocjacjach z kontrahentami.

Zajmujemy się również skuteczną windykacją należności pieniężnych na etapie polubownym i sądowym. Prowadzimy egzekucje przeciwko dłużnikom na podstawie uzyskanych tytułów wykonawczych, przede wszystkim w postaci nakazów zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym.

Doradzamy przedsiębiorcom rozpoczynającym swą działalność w zakresie formy prawnej jej prowadzenia. Prowadzimy w imieniu klientów cały proces rejestracji spółek w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek komandytowych jak i spółek akcyjnych. Przygotowujemy umowy spółek, a przypadku spółek akcyjnych statuty, konieczne do rejestracji uchwały organów i składamy w Krajowym Rejestrze Sądowym wnioski o rejestrację nowych podmiotów.

Kancelaria reprezentuje klientów w postępowaniach upadłościowych zgłaszając wierzytelności w imieniu wierzycieli jak i reprezentując przedsiębiorców, którzy popadli w problemy finansowe i widzą konieczność ogłoszenia upadłości likwidacyjnej lub układowej.

Zajmujemy się również prawem przewozowym oraz spedycją, w tym reprezentujemy klientów w sporach z ubezpieczycielami w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (OCP ) lub spedytora ( OCS ).

Kancelaria zajmuje się również likwidacją spółek w tym procesem wykreślania podmiotów gospodarczych z Krajowego Rejestru Sądowego. Reprezentujemy klientów w sprawach o podział majątku wspólników spółki cywilnej po rozwiązaniu spółki.

Przedsiębiorców z terenu Gliwic, Wrocławia i okolic zainteresowanych skorzystaniem z usługi obsługa prawna firm dostępnej w ramach oferty Kancelarii Adwokackiej Adwokaci Dąbrowscy Gliwice i Wrocław zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze najoptymalniejszej oferty dla Państwa firmy.

witamy w naszej kancelarii

Skontaktuj się z nami

GODZINY PRACY KANCELARII

Poniedziałek od 8:00 do 17:00
Wtorek od 8:00 do 17:00
Środa od 8:00 do 17:00
Czwartek od 8:00 do 17:00
Piątek od 8:00 do 13:00