Aresztowanie

Aresztowanie

Zatrzymanie z reguły ma charakter nagły i niespodziewany, dlatego podejrzany nie ma szansy na przygotowanie się do przesłuchania. Często jest od razu skierowany do dyspozycji prokuratora lub policji, a prowadzone czynności mogą wpłynąć negatywnie na sytuację zatrzymanego. Aresztowanie i pierwsze przesłuchanie mogą przesądzać o dalszych losach podejrzanego, który nie wie, w jaki sposób pokierować swoją sprawą, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego ważne, aby podczas tych czynności brał udział adwokat, który otoczy opieką prawną zatrzymanego i zweryfikuje słuszność nagłego aresztowania.

Adwokat – pierwsza pomoc przy zatrzymaniu

Nagłe zatrzymanie to sytuacja stresująca dla podejrzanego, co może negatywnie wpłynąć na jego wyjaśnienia i dalsze losy sprawy. Ważny wtedy jest niezwłoczny kontakt do adwokata, który podejmie się obrony zatrzymanego i wpłynie na przebieg dalszych czynności. Zdarzają się przypadki, gdy aresztowanie i dalsze przesłuchanie było przeprowadzone na granicy prawa, a w jego przebiegu doszło do nadużyć ze strony funkcjonariuszy. Adwokat ma za zadanie obronić zatrzymanego przed manipulacją i zastraszaniem, które mogą mieć wpływ na jego zeznania.

W naszej kancelarii oferujemy pomoc prawną w nagłych sytuacjach takich jak aresztowanie. Zdajemy sobie sprawę, że zatrzymanie ma zazwyczaj charakter nagły, dlatego nasz prawnik jest do dyspozycji przez całą dobę. Działamy w Gliwicach, Wrocławiu i okolicach, starając się jak najszybciej dojechać do klienta, aby zadbać o jego sytuację podczas pierwszych czynności po aresztowaniu.

Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi naszymi usługami w zakresie: sprawy karne, obsługa prawna firm, prawo spadkowe, podział majątku, zachowek, rozwód.